مشروح خبر

پایان مسابقات اسکواش «یزدجونیور» با معرفی برترین‌ها

دومین دوره رقابت های بین‌المللی اسکواش «یزد جونیور» پس از چهار روز رقابت بین ۲۳۰ ورزشکار، با معرفی برترین‌های هر رده سنی به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکواش، در پایان این رقابت ها که در رده‌های سنی کمتر از ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷ و ۱۹ سال برگزار شد، در بخش پسران و در رده کمتر از ۱۱ سال مقام اول به امیررضا الوان ساز رسید، سامیار صفری دوم شد و مقام سوم مشترک به ماهان موجودی و مصطفی احراری رسید.

در رده سنی کمتر از ۱۳ سال پسران نیز مقام اول نصیب یوسف قرشی شد، مقام دوم به ایمان زارع رسید و ژیان گلابیان و هیربد عشقی در جایگاه سوم مشترک ایستادند.

در رده سنی کمتر ۱۵ سال این بخش مقام سوم مشترک به علی رحیمی کاری و آرین جعفر طیاری رسید، فرزاد حق‌خواه دوم شد و مدال قهرمانی بر گردن باربد چاووشی دشتی نقش بست.

مقام اول رده کمتر از ۱۷ سال پسران نصیب محمد صالح آقاجانی شد،آرشام شعبان نژاد بر سکوی دوم ایستاد و مقام سوم مشترک نیز به مبین سیدان و عرفان تاجور رسید.

کوشا مصلحی در رده سنی کمتر از ۱۹ سال پسران بر سکوی قهرمانی ایستاد، سهیل سلطانی مقام دوم را کسب کرد و مقام سوم مشترک به محمد چنگانیان و کوشا فدایی رسید.

در بخش دختران و در رده سنی کمتر از یازده سال، مقام اول به مهرگان قریب رسید، مقام دوم نیایش محمودی و مقام سوم مشترک نیز به روژان محبی و فدرا فروزان فر رسید.

در رده کمتر از ۱۳ سال نیز شاینا امیری اول شد، مقام دوم نصیب نازنین زهرا جلیلی فاضل شد و عسل سکوت و باران روحانی به طور مشترک بر سکوی سوم ایستادند.

عنوان قهرمانی رده کمتر از ۱۵ سال به باران محمدپور رسید،‌ پرنیان نجفی دوم شد و مقام سوم مشترک به عسل محمدی و هانیه بذرافشان رسید.

مقام اول این رقابت ها در کمتر از  ۱۷ سال دختران توسط پارمین نکوپایان کسب شد، ثمین حسن‌پور دوم و آوا الله‌ وردی و  نازنین تقی نژاد سوم مشترک شدند.

در رده سنی کمتر از ۱۹ سال دختران هم فاطمه فلاحتی اول،  شکیبا قلی پور دوم شد و عنوان سومی مشترک به مائده عزیز محمدی و دیانا مقری رسید.

«علیرضا پورسلمان» سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان یزد در مراسم اختتامیه این مسابقات، اسکواش را جزو رشته‌های مزیت‌دار استان خواند و گفت: خوشبختانه در دوره جدید این هیات ورزشی، اقدامات خوبی در راستای توسعه این ورزش رقم خورده و امیدواریم در آینده شاهد حضور بیش از پیش استعدادهای اسکواش یزد در سطح ملی باشیم.

وی با بیان این که یزد به لحاظ هم زیستی مسالمت آمیز ادیان مختلف و معماری غنی به ثبت جهانی رسیده و اکنون متعلق به تمام جهانیان است، گفت: امیدواریم میزبانی رقابت های اسکواش آسیا در این شهر میراث جهانی را در آینده نیز شاهد باشیم.

«محمدحسین نجفی یزدی» رئیس هیات اسکواش استان یزد نیز با اشاره به رقابت ۲۳۰ ورزش مرد و زن از ۲۵ استان کشورمان در این دوره از مسابقات، ابراز امیدواری کرد که یزد در این دوره میزبان خوبی برای جوانان اسکواش‌باز برتر کشور بوده باشد.وی یزد را پایتخت اسکواش کشور دانست و خاطرنشان کرد: این مسابقات از ۲۹ دی ماه در رده‌های سنی کمتر از ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷ و ۱۹ سال در مجموعه ورزشی کوثر یزد آغاز و امروز دوم بهمن ماه با تجلیل از برترین‌ها خاتمه یافت.

« بابک فقیر  » نایب رییس فدراسیون نیز با تقدیراز تک تک ورزشکاران ، مربیان و همچنین حمایت های خانواده های ورزشکاران به جهت حضور پرشور در این مسابقات از تمامی تلاش های انجام شده از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد ، آقای دکتر نجفی رییس هیات اسکواش استان یزد ، کادرفنی ، داوران و امور اجرایی این رقابت ها تشکرکرد.