ویژه های خبری

در ارزیابی سه ماهه پاییز سال ۹۶  فدراسیون اسکواش ، هیئت همدان در بین ۱۰ هیئت برتر کشور قرار گرفت.

استان همدان در حالی در این جایگاه قرار گرفت که با در اختیار داشتن تنها یک کورت تخصصی در استان ،در مقام مقایسه  با هیئت هایی که دارای قدمتی چندین ساله و سالن بین المللی اسکواش هستند، رقابتی نابرابر دارد اما تلاشی مضاعف کرده است
در ۴ سالی که هیئت جدید تشکیل شد جایگاه هیئت از رتبه ۲۸ به قرار گرفتن میان ۱۰ هیئت برتر تغییر یافت.
تعداد ورزشکاران این رشته که در ۴ سال قبل از تعداد انگشتان دست فراتر نمی‌رفت و  به حدود ۴۰۰ نفر در سال ۹۵ رسید و دیگر اسکواش مثل گذشته جز رشته های ناشناخته در همدان قرار ندارد.
در کنار این توفیقات دعوت های پیاپی ورزشکاران اسکواش به اردوهای تیم ملی و قرار گرفتن ورزشکاران همدانی در کنار استانهایی که در این رشته قدمتی دیرینه دارند از دیگر افتخارات اسکواش استان همدان است.
 اجرای طرح مدون و مستمر استعدادیابی در همدان که در مجمع عمومی سال ۹۵ هیئت اسکواش همدان مورد توجه و تشویق مدیر کل قرار گرفت یکی از برنامه های موفق این هیئت بوده است که نتایج آن در مسابقات مشهود است.
اعزام ورزشکاران اسکواش همدان به تمامی مسابقات به صورت منظم مهمتر از آن رسیدن به مرحله یک چهارم و یک هشتم در اغلب این رقابت ها توجه مربیان ملی و اعضای فدراسیون را به خود جلب نموده است.
با توجه به اینکه داشتن سالن تخصصی و استاندارد از مهمترین عوامل پیشرفت اسکواش است و هیئت اسکواش در طی ۴ سال تمام تلاش خود را بر ساخت سالن معطوف کرد و موفق شد از طریق جذب سرمایه گذار نخستین سالن استاندارد را در همدان بسازد.
از همان ابتدای فعالیت هیئت اسکواش پیگیری های مکرر برای ساخت خانه اسکواش در مجموعه شهید شمسی پور (ملت سابق) آغاز شد و تا کنون ادامه دارد.
این هیئت قابلیت قرار گرفتن بین ۳ هیئت برتر کشور را دارد،
اما محدودیتدر  زیر ساخت ها باعث شده تا نتواند میزبانی مسابقات و رویداد ها را داشته باشد.
همچنین شرکت در لیگ و قرارداد با مربی خارجی نیز در گرو همین موضوع است که برطرف کردن موانع ساخت سالن از طریق واگذاری به بخش خصوصی حمایت و پیگیری بیش از پیش اداره کل ورزش و جوانان را میطلبد.
 
لازم به ذکر است  مدیر کل ورزش و جوانان که شاهد تحولات و پیشرفت های انکار ناپذیر  هیئت اسکواش استان همدان از گذشته تا کنون بوده است یکی از حامیان اصلی و همیشگی رشته اسکواش و ورزشکاران این رشته می باشد که امید است در جهت تسریع در پیشرفت اسکواش همدان شرایطی فراهم شود که واگذاری این پروژه از مراحل اداری خارج و وارد فاز اجرایی شود تا در آینده ای نزدیک اسکواش همدان را در میان سه هیئت برتر کشور ببینیم.

برچسب ها :