ویژه های خبری

 آوک از بازیکنان پیشکسوت در این رشته محسوب می شود و برای رشد و ترویج پدل ، ایده پدل خیابانی را عرضه کرد

دبیر کمیته پدل استان تهران در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت:  کمیته  پدل تهران زیر مجموعه هیات اسکواش تهران فعالیت خود را آغاز کرده است و قصد داریم با برگزاری جشنواره هایی در مدارس، مناطق مختلف شهرداری تهران، بوستان‎ها و فضاهای عمومی این ورزش را با حداقل امکانات به مردم معرفی کنیم. 
آوک با اشاره به فعالیت‌های انجام شده خاطر نشان کرد: تاکنون چند دوره رایگان در پارک ملت، ایستگاه یک توچال و چند بوستان دیگر برگزار کردیم.
وی در ادامه افزود: ایجاد شرایط ورزش در میان اقشار مختلف مردم  به منظور توسعه ورزش های نوین از اهداف بلند مدت  ما در این کمیته است، استعداد یابی از دانش آموزان و آموزش از پایه به منظور معرفی و توسعه ورزش پدل در مراکز آموزشی و مدارس  از دیگر اهداف ما است. 
دبیر کمیته پدل استان تهران با اشاره مدرن بودن این رشته تصریح کرد : پدل به عنوان مدرن ترین ورزش راکتی، در آینده ای نزدیک تمام ورزش‌های راکتی را تحت الشعاع خود قرار می دهد، این ورزش در واقع ترکیبی از  اسکواش ، تنیس و بدمینتون است.
آوک با اشاره به حضور رییس جهانی پدل که به همت کمیته پدل فدراسیون در ایران حضور پیدا کرد  اظهار نمود: کمیته پدل ایران در دنیا شناخته شده است و تیم ملی پدل مجوز حضور در مسابقات جهانی را دارد.
وی در ادامه در خصوص ایده پدل خیابانی گفت : در بوستان‌های مختلف تهران بازی می کردیم تا مردم از نزدیک با این رشته آشنا بشوند، با این روش موفق شدیم با کم‌ترین امکانات و خارج از زمین، ورزش پدل را به مردم معرفی کنیم، یک مینی تور و چند توپ و راکت تنها امکانات مورد نیاز ورزش پدل خیابانی است و با توجه به کم هزینه بودن این ورزش، توسعه پدل در شهرستان‎ها را در دست اقدام داریم.

برچسب ها :