ویژه های خبری

مسعود سلیمانی رییس فدراسیون کشورمان در مجمع عمومی سالیانه هیئت اسکواش استان اصفهان با بیان اینکه تا الان هیچ مقامی در آسیا نداشتیم و هشت سال گذشته بود که یکی از  آرزوی اسکواش‌بازان ایران بازی با یک بازیکن پاکستانی و گرفتن یک امتیاز در یک گیم  از او بود و این آرزو را بسیار دست‌نیافتنی می‌دانستند، وی اظهار کرد: با کمک همه نیروهای انسانی، سرمایه‌های فکری و مدیریت دانشی که در فدراسیون جاری و کاربردی شد و انتخاب مسولان کمیته‌های فدراسیون و به کارگیری نفراتی همچون سید هدا محمدی که در استان اصفهان و در کل کشور توانستیم جذب کنیم ، به این مهم دست یافتیم.

ایران مدعی جدید اسکواش در آسیا

سلیمانی با اشاره به اعزام 9 اسکواش‌باز دختر و پسر و یک داور ایرانی و یک عضو هیات ژوری به بازی های آسیایی ،  افزود: اسکواش ایران در جوانان و بزرگسالان جایگاه خود را تا رده سوم آسیا بالا کشید  و ار 7 فروردین ماه امسال ، ایران به‌عنوان یک مدعی جدید اسکواش خود را در گستره آسیا مطرح کرده است و در رسانه‌های بیگانه هم به این موضوع پرداخته شده بود که اسکواش ایران از گمنامی بیرون آمد.

برگزاری مجمع عمومی سالیانه هیئت، نقطه قوت هیئت است

وی ادامه داد: برگزاری مجامع عمومی سالیانه توسط رؤسای هیئت‌های استانی نقطه قوت است چراکه برخی از رؤسای هیئت‌ها از برگزاری این مجمع فرار می‌کنند اما در استان اصفهان و از زمانی که محمدی ریاست هیئت اسکواش استان را برعهده گرفته است هر ساله مجمع عمومی سالیانه برگزار می‌شود.

رییس فدراسیون اسکواش با بیان اینکه اعتبار 27 درصدی ارزش افزوده، ورزش را در استان ها احیا کرد، گفت: این اعتبارات از وزارت ورزش و جوانان به حساب اداره‌کل ورزش و جوانان استان‌ها واریز می‌شود و مدیرکل از هر هیأتی که دارای برنامه باشد و برنامه را ادائه دهد ، حمایت می‌کند.

درخشش اصفهان‌ها در لیگ‌های بانوان کشور

وی با تأکید بر اینکه استان اصفهان و کیش در مسابقات لیگ اسکواش ایران امسال بسیار خوب درخشیدند، خاطرنشان کرد: تیم‌های منطقه آزاد کیش با هزینه‌های دولتی در مسابقات شرکت کردند اما تیم‌های اصفهان با حمایت بخش‌های خصوصی در دسته‌جات مختلف مسابقات لیگ حضور داشتند که اگر این دو موضوع را در دو کفه ترازو بگذاریم کاری که اصفهان انجام داده همان چیزی است که فدراسیون به‌دنبال آن است.

سلیمانی با بیان اینکه شرایط کشور سخت شده است، اظهار کرد: هیئت اسکواش استان اصفهان سال گذشته اقدام بسیار مهمی انجام داد و رویداد "اصفهان جونیور"را برگزار کرد. این رویداد در فدراسیون جهانی و آسیایی به ثبت رسید که برگزاری هرساله آن می‌تواند بر اعتبار این تورنمنت بیفزاید و بهترین‌های اسکواش جهان را در رده‌های سنی مختلف به اصفهان بکشاند.

اصفهان در برگزاری میزبانی‌ها موفق است

سلیمانی اضافه کرد: میزبانی‌های هیئت اسکواش استان اصفهان همیشه مناسب بوده است و در این راستا چند استان کشور زمانی که میزبان هستند نگرانی ندارم .. امسال نیز فدراسیون اسکواش و با درخواست هیئت اسکواش استان اصفهان میزبانی المپیاد نخبگان در بخش پسران را به این استان واگذار کرده است چراکه اصفهان میزبانی‌های شایسته‌ای دارد و همیشه ثابت کرده است که در میزبانی‌ها موفق است.

فاصله کم چنگانیان تا تیم ملی

رییس فدراسیون اسکواش با اشاره به اینکه هیئت اسکواش استان اصفهان از نظر فنی مشکلی ندارد، گفت: طراحی‌های هیئت اسکواش استان اصفهان، جدیت و حساسیت در برگزاری میزبانی‌ها درجه یک است.و چیزی که رصد می شود این است که اعضا قدرشناس تر و حتی حد شناس تر با هیات همکاری و ایجاد سینرژی کنند وگرنه تحولی بزرگ رخ نمی دهد  این استان چنگانیانی دارد که نباید رها شود و این بازیکن فاصله زیادی با تیم ملی ندارد و این مسئولیت بر گردن هیات و والدین و مربیان این استان است تا در رویدادهای کشوری شرکت دهند حمایت کنند چون او با توانمندی که دارد راه زیادی تا تیم های ملی آینده ایران ندارد.و بی توجهی به آینده اش یک خیانت بزرگ است.