ویژه های خبری

به گزارش روابط عمومی هیأت اسکواش استان اصفهان، سید هدا محمدی در مجمع عمومی سالیانه هیأت اسکواش استان اصفهان که ظهر _چهارشنبه 17 مردادماه_ با حضور رییس، نایب رییس، دبیرکل و مسئول کمیته آموزش و توسعه منابع انسانی فدراسیون، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، مسئول امور بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان و کارشناسان اداره‌کل و اعضای مجمع در محل سرای ورزشکاران برگزار شد با تشکر از تک تک اعضای هیأت اسکواش استان اصفهان که در سال 96 با وجود تمامی فشارها در به انجام رسیدن برنامه‌ای فراتر از برنامه پیش‌بینی شده کمک کرده و برای ورزش استان افتخاراتی به ارمغان آوردیم، اظهار کرد: سال 96 موفق شدیم در ارزیابی‌های فدراسیون در بخش همگانی با توجه به افزایش سرانه ورزشی ایجاد شده توسط بخش خصوصی در اصفهان، رتبه اول کشوری و در مجموع بخش همگانی و قهرمانی نیز رتبه دوم کشوری را به دست آوریم.

فعاالیت هیأت در بخش‌های آموزشی، استعدادیابی، فرهنگی و ...

وی با اشاره به فعالیت‌های هیأت در زمینه‌ آموزش، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف ویژه معلمان تربیت بدنی آموزش و پرورش و دانشجویان تربیت‌بدنی، کارگاه‌های آموزشی، دوره مربیگری سطح یک، اعزام داوران استان به دوره‌های افزایش سطح داوری به خارج از استان و ... را می‌توان از جمله فعالیت‌های هیأت استان در بخش آموزش نام برد.

محمدی با بیان اینکه استعدادیابی جزو اهداف اولیه و مهم فدراسیون اسکواش است، افزود: سال گدشته و در ابتدای امسال دوره‌های متعددی از استعدادیابی در نقاط مختلف شهر برگزار کردیم که شرکت‌کنندگانی که شاخص‌های مدنظر کارشناسان را دارا بودند در حال حاضر زیر نظر مربیان هیأت اصفهان آموزش می‌بینند. همچنین هیأت اسکواش استان اصفهان در تمامی مسابقاتی که از سوی فدراسیون در طول سال گذشته برگزار شد نفراتی را در دو بخش پسران و دختران اعزام کرد و همچنین اسکواش‌بازان دختر و پسر استان اصفهان بنا به درخواست فدراسیون در اردوهای تیم ملی، تست‌های بدنی و آمادگی جسمانی که توسط کمیته استعدادیابی فدراسیون برگزار شد حضور داشتند.

درخشش نمایندگان اصفهان در لیگ برتر و دسته یک بانوان

وی گفت: سال گذشته استان اصفهان با حمایت بخش خصوصی دو نماینده در لیگ‌های برتر و دسته یک بانوان کشور داشت که تیم "ام.ال.امِ تایتان" قهرمان جام حذفی و نایب قهرمان لیگ برتر و تیم "یاران اصفهان" قهرمان لیگ دسته یک کشور شد و سهمیه حضور در لیگ برتر را نیز به‌دست آورد.

مشکلات مالی مانع برگزاری تورنمنت "اصفهان جونیور"

رییس هیأت اسکواش استام اصفهان گفت: سال گذشته با حمایت اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان و عنایت فدراسیون اسکواش موفق به برگزاری نخستین دوره مسابقات "اصفهان جونیور" دو هزار دلاریشدیم که این تورنمنت را با رنک سیلور در فدراسیون آسیا به نام اصفهان به ثبت رساندیم. این مسابقات همزمان با افتتاح کورت‌های اسکواش سیتی‌سنتر اصفهان بود. اما امسال علیرغم هماهنگی‌های لازم که باشهرداری اصفهان به انجام رسید تا از ظرفیت شهرهای خواهرخوانده استفاده کنیم اما به دلیل مسائل و مشکلات مالی توان برگزاری "اصفهان جونیور"را نداریم.

وی اضافه کرد: در بخش میزبانی‌ها هیأت اسکواش استان اصفهان سال گذشته و برای دومین‌بار میزبان مسابقات بین‌المللی نشنال کلوز بانوان جام " اصفهان سیتی‌سنتر" با رنکینگ جهانی جهانی و جایزه هزار دلاری بود که با همکاری و حمایت سیتی‌سنتر اصفهان برگزار شد.

ساخت دفتری اداری در شأن هیأت اسکواش استان

رییس هیأت اسکواش استان اصفهان با بیان اینکه سعی کرده‌ایم فعالیت‌های فرهنگی یکی از اولویت‌های هیأت باشد، خاطرنشان کرد: دفتر اداری هیأت اسکواش استان اصفهان در شأن و جایگاه یک هیأت استانی نبود که با رایزنی با اداره‌کل ورزش و جوانان استان و تعامل مدیرکل بخشی از زمین پشت کورت‌های آکادمی شهید نصر در اختیار هیأت قرار داده شد و مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز موافقت کرد تا در مباحث تفاهم‌نامه‌ای هزینه بازسازی و ساخت و تجهیز دفتر اداری هیأت را متقبل شوند.

اصفهان میزبان المپیاد نخبگان ایران

محمدی با اشاره به برگزاری المپیاد نخبگان ایران، یادآور شد: استان‌های زیادی متقاضی میزبانی این المپیاد بودند که با جمع‌بندی مسئولان فدراسیون اسکواش، اصفهان به‌عنوان میزبان در بخش پسران انتخاب شد. این رقابت‌ها در هفته تربیت‌بدنی برگزار می‌شود و فرصت خوبی برای اسکواش استان اصفهان، ورزشکاران و مربیان است تا همچون گذشته خود را محک بزنند.

محمدی با تبریک روز خبرنگار به خبرنگارانی هیأت اسکواش استان اصفهان، ابراز امیدواری کرد: با فعالیت‌های رسانه‌ای بتوانیم ورزش اسکواش را بیش از گذشته به شهروندان بشناسانیم.