ویژه های خبری

ریاست فدراسیون اسکواش ایران، ضمن تقدیر از حضور روسای ورزش، والدین و بازیکنان اظهار داشت: ایران جونیور کار جمعی بود که بسیار خوب برگزار شد  و در راس هیات تهران، برند سالمینگ به عنوان اسپانسر و بخش خصوصی باشگاه دیباجی این مسابقات را با شایستگی برگزار کردند. 

رئیس فدراسیون اسکواش تهران با اشاره به سابقه بازی های جونیور خاطر نشان کرد: سال 1386  این رویداد را از فدراسیون آسیا درخواست کردیم و در تابستان همان سال اولین دوره مسابقات با رتبه رنکینگ سیلور بسیار خوب برگزار شد. 
سلیمانی در ادامه افزود:  تغییرات در  راس فدراسیون مسابقات را به تعویق انداخت و از سال 90 مجدد با حضور تیم کاری جدید مسابقات احیا و  برگزار شد و در همان سال اول توانستیم تا رتبه گولد آن را ارتقا دهیم ،چند سالی است فرهنگ نادرست اجرا را از ستاد منفک کردیم و اجرا را به بخش وظیفه ای یعنی هیات های استانی سپردیم که الحث بازوی خوبی برای فدراسیون شدند و  فدراسیون در جایگاه ستادی  خود یعنی ناظر و هدایتگر و سیاست گذار و حمایت کننده و کنترل کننده قرار گرفت.
وی افزود با نتداوم برگزاری توسط هیات تهران در نظر است این رتبه به پلاتینیوم که بالاترین رتبه در اسکواش جهان است ارتقا داده شود و این یک آرزوی دست نیافتنی نیست و  طی دو سال آینده تیم‌های خارجی ملزم به حضور در این مسابقات خواهند شد.چون هم جاذبه ایجاد می کنیم و هم رنبه بالای رنکینگ خارجی ها را ملزم به حضور می کند.
رئیس فدراسیون اسکواش افزود:  حمایت از ورزش اسکواش و دو رشته راکتی  زیر مجموعه را در دستور کار خود قرار دادیم، تیم ملی اسکواش  از ۷ فروردین مدعی جدی در آسیا شد و پش از ۲۰ سال  در مسابقات جاکارتا اندونزی حضور پیداکرد.
سلیمانی خطاب به حاضران مراسم اختتامیه رویداد جونیور گفت: استقبال خوب شما از این مسابقات، نشان از بزرگ شدن اسکواش در سال های اخیر در ایران است و همه شما به عنوان حامی اسکواش در این رویداد حضور دارید.
وی با اشاره به عملکرد خوب کمیته استعداد یابی اظهار داشت :  بر اساس  پی گیری های  این کمیته در اجرای فرایند ترسیمی جذب و پرورش ،امسال رده سنی کمتر از   ۱۳ تا  ۱۵ سال همه  عالی بودند، فرآیند استعداد یابی نسل آینده این ورزش را تامین و تضمین می کند،و حضور کادر فنی ملی به عنوان ناظر در رقابت ها بر اهمیت رویدادها می افزاید  عملکرد استان ها خوب بود و حضور چشمگیر والدین در کنار فرزندان برایم دلگرم کننده است.