ویژه های خبری

محمدرضا موسايي رييس هيات اسکواش گلستان در گفت وگو با سايت رسمي اين فدراسيون در خصوص توسعه اسکواش گفت: رشد و توسعه اسکواش منوط به فراواني زيرساخت آن است در سال 88و89با ساخت خانه اسکواش جز چند استان تراز اول از لحاظ زيرساختي بوديم اما امروز از لحاظ سالن و امکانات شايد جز ده استان اول هم نباشيم و تمام بار استان را خانه اسکواش  و سالن لاله شهرداري گرگان که سالن لاله استاندارد لازم را هم ندارد به دوش مي کشد.
وي ادامه داد: همين خانه اسکواش به دليل مسافت زياد و کم بودن کورت پاسخگوي نيازهاي ما نيست. حداقل به دو سالن اسکواش در شرق و غرب استان نيازمند مي باشيم.
رييس هيات اسکواش استان گلستان گفت: در گنبد با پيگيري رئيس محترم  قبلي هيات شهرستان آقاي دلداده و پيگيري رئيس جديد آقاي دکترعلي بيگي شهرداري با حمايت عزيزان آن شورا در حال ساخت دو کورت اسکواش هستند که با راه اندازي آن تا حدودي نگراني شرق استان برطرف خواهد شد.
وي تصريح کرد: در غرب استان با عنايت آقاي رسولي رئيس تربيت بدني شهرستان کردکوي و مسئول هيات اسکواش شهرستان مکاني در نظر گرفته شده که نياز به حمايت فرماندار و کميته برنامه ريزي شهرستان و جناب دکتر طيبي مدير کل محترم تربيت بدني استان داريم.
موسايي اظهار داشت: در شهر گرگان در سال 86 مديرکل آموزش و پرورش و فرماندار وقت نگاه ويژه اي به اسکواش داشتند و مکاني جنب استخر معلم را بعنوان خانه اسکواش معلم در نظر گرفته و حتي تا مرحله ساخت سوله آن اقدام کردند که به دلايلي در همان وضعيت مانده که حدود يک ماه است که در حال پيگيري رايزني جهت ادامه ساخت آن  با مسئولين مربوطه در آموزش و پرورش استان هستيم.
وي ادامه داد: به يقين با حمايت و همت مسئولين مربوطه و گزارش آن توسط فدراسيون محترم به دکتر مهرزاد حميدي معاون وزير آموزش و پرورش بتوانيم اين پروژه ها را به سرانجام برسانيم. شک نخواهم داشت با بستري که در اسکواش استان هست حرف اول را در بخش دانش اموزي مخصوصا در کشور خواهيم زد. با همين ظرفيت زيرساختي برنامه ريزي انجام شده سعي مي کنيم در رقابت با ديگر استانها بمانيم.
وي خاطرنشان کرد: در همين سال جاري در مسابقات قهرماني آسيا مالزي در تيم ملي آقايان، سميع الله قاصدابادي و در تيم ملي بانوان غزال شرف پور را داشتيم که آقايان سوم مشترک و خانم ها ششم آسيا شدند و در بازيهاي آسيايي غزال شرف پور عضو تيم ملي بود.
موسايي گفت: در  مسابقات ايران جونيور در رده کمتر از 9سال اقايان دانيال مقري اول و در رده کمتر از 9سال خانم ها ايلين نيکبخت سوم مشترک و در رده کمتر از 13 سال مهديه الوند در جدول پليت اول شدند و در رده کمتر از 15 سال نرگس سلطاني دوم شدند.
وي افزود: در مسابقات قهرماني کشور در رده کمتر از 15 سال در گرگان، نرگس سلطاني مقام دوم را کسب کرد. در مسابقات المپياد استعداد هاي برتر دختر دراراک تيم دختران با حضور ديانا مقري، دل آرام رايج، مهديه الوند و فاطمه تاز يکي مقام سوم مشترک کشور رو بدست آوردند و در المپياد پسران با حضور آرمين احمدي، کوشا فدايي و دانيال مقري در بين هشت تيم اول کشور قرار گرفتيم که با باخت به تهران از حضور در نيمه نهايي باز مانديم.
موسايي اظهار داشت: در مسابقات جايزه بزرگ تهران سه بازيکن ما خانم ها غزال شرف پور، رضوان نقيبي و نرگس سلطاني بين هشت نفر اول قرار گرفتند که خانم غزال شرف پور مقام سوم مشترک رو کسب کرد و در جايزه بزرگ مردان، آقايان فرزاد شکوهي و سميع الله قاصدابادي در ميان هشت مرد اول اين مسابقات قرار گرفتند. در اولين اردوي تيم ملي نوجوانان دختر ، نرگس سلطاني ، ديانا مقري و مهديه الوند به اردو فراخوانده شدند و براي تيم ملي نوجوانان پسر، دانيال مقري دعوت شد.  
وي افزود: با اين پتانسيل در ورزش استان وظيفه ما در هيات و اداره کل ورزش سنگين تر خواهد شد. در نتيجه حفظ وضعيت موجود و استعداديابي براي جايگزيني برنامه اول هيات در آينده خواهد بود.
رييس هيات گلستان همچنين در خصوص مهمترين برنامه هاي اين هيات گفت: مهمترين بحث در ماه گذشته حضور در المپياد بود که با برگزاري مسابقه انتخابي و تشکيل يک اردوي يک ماهه به مربيگري خانم رضا زاده و فرزاد شکوهي دو تيم دختر و پسر را راهي مسابقات کرديم که حاصلش در دختران سوم مشترک و پسران حضور در هشت تيم اول بود که اگر بخت و تجربه بيشتري در پسران بود در جز 4 تيم اول هم مي شدند.
موسايي گفت: با حمايت و کمک  استاندار محترم دکتر مناف هاشمي  و مديرکل  محترم ورزش و جوانان جناب دکتر طيبي و عنايت ويژه رئيس محترم فدراسيون جناب دکتر سليماني و کادر اجرايي فدراسيون در حال رايزني جهت برگزاري مسابقات قهرماني غرب آسيا هستيم که منتظر پاسخ دعوت کشورهاي هدف هستيم که به اميد خدا در هفته آخر بهمن چهلمين سالگرد انقلاب با برگزاري اين مسابقات جشن بگيريم.
وي افزود: حرف اول و آخر را در ورزش استعداديابي مي زند. اسکواش مانند فوتبال ، واليبال و بسکتبال وکشتي  در استان نيست که در بطن خانواده ها شناخته شده باشد. در برنامه ريزي و نفوذ در مدارس براي شناخت، رشد و توسعه همه جانبه آن هستيم.
رييس هيات اسکواش گلستان اظهار داشت: با توجه به برنامه مسابقات بين المللي و تبليغات گسترده صدا وسيما، مطبوعات، شبکه هاي خبري مجازي در استان بزرگترين پتانسيل ما در جهت نفوذ در لايه هاي اجتماع علي الخصوص مدارس مي باشد.
وي افزود: به يقين تداوم مديريت در راس اسکواش کشور و حضور عاشقانه و عالمانه دکتر سليماني و برنامه ريزي کوتاه مدت و بلند مدت در آن حاصلي جز رشد چشم گير در آن نبود، کسب کرسي هاي آسيايي و جهاني و برگزاري مسابقات آزاد مداوم و حضور شاخص هاي اسکواش در مسابقات برون مرزي  کسب مقام سوم مردان آسيا و کسب شش بانوان آسيا و حضور اولين تيم ملي مردان و زنان ايران در بازيهاي آسيايي نشان از پيشرفت چشمگير و نتيجه کار خارق العاده مديريت فدراسيون و کادر اجرايي آن است.
موسايي خاطرنشان کرد: در ضمن برنامه هاي ويژه اي جهت راه اندازي و توسعه ورزش پدل و راکتبال که زير مجموعه فدراسيون اسکواش هستند که با انتخاب آقاي اشکان اتحادي بعنوان مسئول کميته پدل، و اقاي عرفان اکبري بعنوان مسئول کميته راکتبال قدم اول را برداشتيم که اولين کارگاه آموزشي پدل  استان به جهت نداشتن زيرساخت لازم در ماه آتي در تهران و راکتبال در هفته آخر دي در استان را استان را خواهيم داشت
وي تصريح کرد: در پايان تشکر ويژه از هيات رئيسه اسکواش استان آقاي علي مومني، مهندس احمد تجري، دکتر محمد رضا مازندراني و خانم شهربانو صلبي و نايب رئيس محترم خانم زهرا خورشيد کلايي دبير سخت کوش آقاي مهندس علي نجفي و کادر اجرايي هيات استان و رئيسهاي هيات شهرستان ها دارم اميدواريم بتوانيم اسکواش استان را به جايگاه واقعي ان برسانيم.

برچسب ها :