ویژه های خبری

به گزارش سايت رسمي فدراسيون اسکواش، «سيد محمدحسين سنايي» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: با توجه به نياز بسيار جدي در بحث پشتيباني سازي تيم هاي ملي، طرح دقيقي را براي حل اين مشکل پيشنهاد داديم.
وي ادامه داد: تمام هدف ما در اين طرح انتخاب بهترين استعداد هاي اسکواش ايران است که اميدوارم به آن دست پيدا کنيم.
سنايي با اشاره به اينکه معيار انتخاب برترين ها براي تيم ملي، مسابقات قهرماني کشور و رقابت هاي استعداديابي است، گفت: پس از انتخاب اعضاي تيم ملي به دنبال برنامه ريزي دقيق، متمرکز و بلندمدت هستيم تا در سه سال آينده بازيکنان خوبي را براي رده سني کمتر از 19 سال پرورش دهيم و در واقع آينده تيم ملي بزرگسالان ما به خوبي ساخته شود.
سرمربي تيم هاي ملي اسکواش با تاکيد بر اينکه سجاد زارعيان از آماده ترين و برترين بازيکنان حال حاضر ايران است، خاطرنشان کرد: وي بسيار جدي اسکواش را دنبال مي کند و از کيش محل زندگي خود به تهران آمده و در تورنمنت اخير مسابقات نشنال کلوز در تهران قهرمان شد و پيش از آن در تورنمنت پاکستان براي افزايش رنکينگ حضور داشت.
وي افزود: اين بازيکن امروز بارديگر عازم پاکستان شد تا در يک مسابقه بين المللي معتبر شرکت کند. زارعيان در شروع بايد به مصاف حريفي از هنگ کنگ برود.
سنايي تاکيد کرد: به دنبال آن هستيم تا سجاد زارعيان به رنکينگ 2 رقمي دست پيدا کند و براي رسيدن به اين مهم بايد در مسابقات بين المللي بيشتري شرکت کند.
وي در پاسخ به اين سئوال که آيا بازيکنان ديگر کشورمان قابليت بدست آوردن رنکينگ 2 رقمي جهان را دارند، افزود: بي ترديد بازيکناني مانند، نويد ملک ثابت، عليرضا شاملي و محمدرضا کاشاني اين پتانسيل را دارا هستند.
سرمربي تيم ملي اسکواش در پايان با اشاره به اينکه بازيکنان ما بسيار با مهارت و مستعد هستند، گفت: اين بازيکنان به شدت پتانسيل بين المللي شدن را دارند اما از شرايط مساوي با اسکواش بازان کشورهاي ديگر برخوردار نيستند.