ویژه های خبری

 به گزارش  هیات اسکواش استان خراسان جنوبی، دکتر سلیمانی به همراه اقایان عزیزی پور، گلرخ، جامع و تجریشی به مدت دو روز در بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی حضور یافتند. یکی از برنامه های انجام شده توسط ایشان و هیات همراه افتتاح کورت پدل بیرجند بود.

نخستین کورت پدل شرق کشور  و سومین کورت پدل کشور در پارک پدران آسمانی بیرجند افتتاح شد. در مراسم افتتاح دکتر سلیمانی اعلام نمود چنانچه زیر ساختهای لازم فراهم شود بیرجند  در آینده نزدیک به عنوان پایگاه دائم تیم های ملی اسکواش، راکتبال و پدل مطرح خواهد شد . سپس مهندس غنی رییس هیات استان و اقای سرپرست مدیرکل ورزش و جوانان استان و دکتر جاوید شهردار بیرجند به ایراد گزارش ساخت کورت پدل پرداختند پس از افتتاح کورت اقای جامع پدر پدل ایران در مورد ورزش پدل توضیحات کامل ارائه فرمودند. لازم به ذکر است کورت پدل خراسان جنوبی در زمینی به مساحت ۲۰۰ متر مربع با هزینه کرد ۱۵۰ میلیون تومان از اعتبارات هیات اسکواش استان احداث گردیده است. پس از این مراسم ریاست فدراسیون و هیات همراه در مجمع عمومی سالیانه هیات اسکواش حضور یافتند.مجمع عمومی سالیانه اسکواش با حضور دکتر سلیمانی و هیات همراه، مدیرکل ورزش و جوانان استان، هیات رئیسه و مسئولین کمیته های هیات اسکواش برگزار شد که ابتدا گزارش عملکرد هیات توسط رئیس هیات استان قرائت شد و سپس خزانه دار هیات گزارش هزینه کرد سال ۹۷ و بودجه پیشنهادی سال ۹۸ را به استماع حاضران رساند. در ادامه جلسه سوالاتی توسط حاضران مطرح شد و مدیر کل ورزش وجوانان استان به ایراد سخنانی در خصوص اهمیت ورزش پرداختند. دکتر سلیمانی ضمن تشکر از عملکرد مثبت رئیس هیات اسکواش استان، برگزاری مسابقات بیرجندجونیور و مسابقات آسیایی را با افتتاح کورت های بین المللی اسکواش بیرجند در سال آینده امکان پذیر دانسته و از امکان حضور مربیان ملی در بیرجند جهت انتقال دانش روز خبر دادند. در جمع بندی مجمع عزیزی پور نائب رئیس فدراسیون اسکواش بیان کرد برای نفرات برتر تیم نونهالان تمهیداتی اندیشیده شده که به صورت هدایا و امکانات ورزشی در اختیار آن ها قرار داده خواهدشد و اگر استانی قهرمان و ملی پوش داشته باشد سهمیه آن استان را جهت حضور در مسابقات افزایش خواهیم داد.
در ادامه سفر ریاست محترم فدراسیون مسابقه فینال نونهالان پسر و مراسم اختتامیه مسابقات جام فجر نیز برگزارشد. در پایان این سفر دو روزه آقای دکتر سلیمانی و هیات همراه جهت عرض تسلیت به بازماندگان یکی از پیشکسوتان ورزش استان به منزل ایشان رفته و برای مرحوم طلب مغفرت نمودند.

برچسب ها :