ویژه های خبری

به گزارش سایت رسمی فدراسیون اسکواش، رئیس جدید هیات اسکواش قم در حاشیه این جلسه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اولویت های کاری خود افزود: توجه به استعدادیابی، افزایش تعامل با اداره ها و دانشگاه ها، معرفی و همگانی کردن اسکواش، تلاش برای میزبانی مسابقات ملی و بین المللی و همچنین ارتقای کمی و کیفی مربیان و داوران این رشته ورزشی از جمله اهداف چهار ساله این هیات است.
حسینی ادامه داد: استعدادیابی به روش علمی و اصولی از جمله برنامه های این هیات است و با توجه به این که اسکواش قم در بخش آقایان با عقب افتادگی بیشتری نسبت به بخش بانوان مواجه است، اولویت استعدادیابی در سال جاری در این بخش و در رده های مختلف سنی متمرکز می شود.
وی،ارتقای سطح کیفی و علمی مربیان استان را ضروری دانست و افزود: به منظور کیفی سازی ورزشکاران و مربیان اسکواش استان، تعاملی با هیات های اسکواش استان های مجاور صورت گرفته تا از ظرفیت مربیان آنها استفاده شود.
وی اظهار داشت: اسکواش در قم شناخته شده است ولی چالش مهم در این زمینه بی اطلاعی مردم و شهروندان از فعالیت این رشته در استان می باشد که برای معرفی و بسترسازی برای همگانی کردن این رشته ورزشی، تعامل با شهرداری و دیگر اداره ها در دستور کار است.
حسینی گفت: سالن اسکواش قم به عنوان دومین سالن بزرگ کشور در ماه های گذشته تعمیر اساسی شده و ظرفیت برگزاری مسابقات ملی و بین المللی را دارد که به دنبال میزبانی رقابت های ملی به منظور ارتقای سطح کیفی اسکواش استان خواهیم بود.
وی با اشاره به راهیابی تیم اسکواش بانوان قم به لیگ برتر در فصل گذشته، اظهار داشت: درتلاشیم تا برای فصل آینده، تیم اسکواش آقایان قم در لیگ دسته یک حاضر و تیم بانوان استان نیز در لیگ برتر موفق به جایگاه شایسته ای شود.

برچسب ها :