ویژه های خبری

  سوسن طوفاني در گفتگو با روابط عمومي هيات اسکواش استان مرکزي در خصوص تاريخچه تشکيل انجمن دانش آموزي اسکواش گفت:شروع فعاليت انجمن هاي دانش آموزي به سالهاي ۸۴_ ۸۵ برميگردد که در واقع به نوعي ورود اسکواش به بدنه آموزش و پرورش به حساب مي آيد.

 رئيس انجمن دانش آموزي دختران استان مرکزي ادامه داد:در سال ۸۶ نيز روساي انجمن معرفي و همزمان در همان  سال يکدوره کلاس مربيگري و داوري عمومي براي معلمان تربيت بدني گذاشته شد و اين مربيان آموزش لازم را ديدند.
رئيس هيات اسکواس استان مرکزي افزود:مسئوليت انجمن دانش آموزي دختران استان تا انتخاب فردي دلسوز، متعهد و آشنا با ورزش اسکواش در حال حاضر بر عهده اينجانب مي باشد.
طوفاني گفت:بدليل اينکه ورزش اسکواش مسابقات آموزشگاهي ندارد معلمين ورزش انگيزه ايي براي آموزش اين رشته به دانش آموزان ندارند. 
وي خاطرنشان ساخت:اسکواش نسبت به سالهاي گذشته بيشتر شناخته شده است و حال زمان آن فرا رسيده تا مانند ساير رشته هاي ورزشي در سطح آموزشگاهها قرار بگيرد و مسابقات آموزشگاهي را نيز برگزار نمايد که با انجام آن به طور يقين رشد بزرگي را شاهد خواهيم بود.
مسئول انجمن دختران اراک گفت:ورود اين رشته ورزشي به مدارس و در سطح دانش آموزان باعث گسترش خانواده اسکواش کشور مي شود،ضمن اينکه مربيان اسکواش نيز مي توانند به مدارس راه پيدا کنند.
رئيس هيات اسکواش استان مرکزي افزود:بايد برنامه ريزي منظم و قوي کنار اين انجمن هاي دانش آموزشي وجود داشته باشد ضمن اينکه هدف اول ما در انجمن ها شناخته شدن و رشد ورزش اسکواش در مدارس است، گام بعدي دريافت حمايت فدراسيون،هيات هاي ورزشي و اداره کل ورزش و جوانان استان ها مي باشد که بتوان شرايطي فراهم کرد تا استعدادهاي شناخته شده را جذب اسکواش کنيم.
طوفاني خاطرنشان ساخت:طبق جلسه ايي که با مسئولين هيات و مسئول انجمن پسران استان تشکيل داديم،مقرر گرديد تا ديداري با معاونت تربيت بدني در خصوص برگزاري مسابقات دانش آموزشي اسکواش در مدارس ناحيه يک و دو اراک داشته باشيم، همچنين دوره هاي دانش افزايي مربيگري و داوري براي مناطق آموزش و پرورش با الزام معاونت جهت شرکت معلمين ورزش از مناطق با حضور يک نفر آقا و يک نفر خانم برپا گردد.
رئيس هيات مرکزي ادامه داد:همچنين در ادامه جلسه تصويب شد روساي انجمن مناطق را تشکيل دهيم ودر هر مدرسه با حداقل امکانات از ديواره هاي بلند امني که وجود دارد با خط کشي مناسب و استاندار توسط هيات به همراه توپ و راکت در حد توان و بضاعت هيات تدارک ديده شود.
وي در پايان عنوان کرد:تايم هاي صبح سالن اسکواش زنده ياد علي روغني به دانش آموزان جهت استفاده در ساعات ورزش اختصاص داده شده است و بزودي جلساتي نيز با مديران مدارس غيرانتفاعي و مدارس هدف برگزار خواهيم کرد.

برچسب ها :