ویژه های خبری

به گزارش روابط عمومی هیأت اسکواش استان اصفهان، سید هدا محمدی با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های هیأت در سال 98، اظهار کرد: طبق تقویم ورزشی هیأت که در راستای تحقق اهداف فدراسیون و اداره‌کل ورزش و جوانان در ابتدای سال تدوین شد، پیش رفتیم و توانستیم درصد قابل ملاحظه‌ای از برنامه‌ها را عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: راه‌اندازی لیگ استانی برای نخستین‌بار در کشور، اجرای طرح پایش مربیان استان در دو مرحله عملی و تئوری توسط سرمربی تیم ملی اسکواش، تشویق مربیان برای رفتن به سمت تشکیل مدارس اسکواش که طرح آن برای نخستین‌بار در کشور از سوی هیأت اصفهان مطرح شد، از جمله اقداماتی بود که در سال 98 با همکاری مربیان و کمیته‌های مربوطه عملیاتی شد.

همراه اول، حامی اصلی رقابت‌های بین‌المللی اصفهان جونیور

محمدی تصریح کرد: برگزاری دومین دوره مسابقات بین‌المللی اصفهان جونیور با جایزه سه هزار دلاری و جذب همراه اول به عنوان اصلی‌ترین حامی مالی این مسابقات را می‌توان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های هیأت در سال 98 برشمرد. در این رقابت‌ها که در دو بخش دختران و پسران در شش رده سنی کمتر از 9، 11، 13، 15، 17 و 19 سال در آذرماه در آکادمی اسکواش شهیدنصر اصفهان و کورت‌های سیتی‌سنتر برگزار شد، بیش از 250 اسکواش‌باز از سراسر کشور شرکت کردند.

وی اضافه کرد: چهارمین دوره متوالی مسابقات بین‌المللی اصفهان نشنال کلوز بانوان نیز قرار بود در فصل زمستان برگزار شود که به دلیل مشکلات اقتصادی و کمبود بودجه، لغو شد.

رئیس هیأت اسکواش استان اصفهان با اشاره به حضور حداکثری مربیان و داوران این استان در کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی و ارتقای سطوح مختلف مربیگری و داوری که از سوی کمیته آموزش فدراسیون طی یک سال اخیر برگزار شد، تاکید کرد: به جرأت می‌توان گفت اصفهان دارای داوران مجرب و کاربلدی است که در کشور زبانزد بوده و جزو نخستین گزینه‌های کمیته داوران فدراسیون برای قضاوت در تورنمنت‌های ملی و بین‌المللی هستند.

استعدادیابی مهم‌ترین هدف در بلندمدت است

وی ادامه داد: برگزاری جام مولای عرشیان و بانوی قدسیان با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به مناسبت ماه مبارک رمضان در اردیبهشت ماه، برگزاری مسابقات مناسبتی، همایش پیاده‌روی، برنامه‌های فرهنگی، جشن "یلدای اسکواش من" و تقدیر از بانوی پیشکسوت اسکواش اصفهان در این جشن، از دیگر برنامه‌های هیأت در سال 98 است.

محمدی با بیان اینکه همگانی کردن اسکواش در استان به موازات توسعه بُعد قهرمانی، یکی از اهداف بلندمدتی است که از زمان برعهده گرفتن ریاست هیأت از هفت سال گذشته تاکنون دنبال کرده‌ام و همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: سعی کرده‌ایم با آموزش اصول اولیه اسکواش به دانش‌آموزان تمامی مقاطع تحصیلی توسط مربیان مجرب هیأت، علاوه بر آشنا کردن قشر نوجوان و همچنین افزایش جامعه آماری ورزشکاران این رشته، به هدف اصلی که همان استعدادیابی و پرورش نخبگان در این رشته ورزشی است، دست یابیم و ماحصل آن هم فعالیت اسکواش‌بازان سنین 9 تا 15 سال دختر و پسر در استان و کسب مدال‌های مختلف توسط آن‌ها در مسابقات مختلف است.

کسب مدال‌های خوشرنگ توسط اسکواش‌بازان

رئیس هیئت اسکواش استان اصفهان گفت: کسب مدال‌های رنگارنگ توسط اسکواش‌بازان استان اصفهان در مسابقات مختلف ملی، قهرمانی کشور و بین‌المللی ایران جونیور، یزدجونیور و اصفهان جونیور، دعوت از بازیکنان دختر و پسر استان به اردوهای استعدادیابی و تیم ملی و همچنین حضور مربیان مجرب استان در اردوهای استعدادیابی و ملی را می‌توان درکارنامه سال 98 اسکواش استان اصفهان ثبت کرد.

وی افزود: به روزرسانی مسئولان افتخاری و اعضای کمیته‌های مختلف هیأت استان به منظور عملکرد بهتر در امر توسعه اسکواش اصفهان و ارتقای سطح کیغی و کمی فعالیت‌ها، اتفاقی بود که در سال 98 به انجام رسید.

ساخت مجموعه سه کورت در کاشان

محمدی خاطرنشان کرد: قرار است مجموعه سه کورت شهرستان کاشان با اعتبارات دولتی به مبلغی بالغ بر 10 میلیارد ریال و همچنین احداث زمین پدل با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این شهرستان به زودی به انجام برسد.

انتصاب رؤسای هیأت‌های شهرستان کاشان و شاهین‌شهر

رئیس هیأت اسکواش استان اصفهان ادامه داد: در سال 98 موفق شدیم رئیس هیأت اسکواش شهرستان کاشان و شاهین‌شهر را منصوب و حکم آن‌ها را اهدا کنیم و امیدوار هستیم این دو شهرستان نیز مانند شهرستان آران و بیدگل که در حال حاضر تنها شهرستان فعال استان در رشته اسکواش است، بتوانند فعالیت‌های مثمرثمری در زمینه پیشرفت و توسعه رشته ورزشی اسکواش به انجام رسانند و شاهد موفقیت‌هایی در بُعد همگانی و قهرمانی در کشور باشیم.

درخشش هیأت اصفهان در کشور

وی با اشاره به اینکه هیأت استان در سال 97 موفق به کسب رتبه سوم ارزیابی عملکرد در بین تمامی استان‌ها شد، افزود: در سال 98 نیز هیأت استان اصفهان موفق شد رتبه چهارم کشوری را از آن خود کند که این مهم را مدیون زحمات کادر هیأت استان و شهرستان اصفهان و آران و بیدگل، تلاش مربیان، داوران و ورزشکاران این رشته به پشتوانه حمایت‌های بی‌دریغ اداره‌کل ورزش و جوانان استان و همچنین مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسکواش می‌دانیم و امیدوار هستیم با همدلی، تلاش و همت خانواده اسکواش استان اصفهان بتوانیم پرچم این رشته ورزشی را همچنان در استان و کشور بالا نگه داریم و روزبه‌روز شاهد پیشرفت و درخشش دیار نصفه جهان، در شأن نام آن باشیم.

برچسب ها :