ویژه های خبری

دکتر میر حسینی طی مصاحبه ای با بخش خبرورزشی تماشا و روابط عمومی گفت : استان فارس از پتانسیل بسیار بالایی در رشته ورزشی  اسکواش بهره می برد.  در حال حاضر ورزشکاران توانمندی در این رشته مشغول به فعالیت هستند که توانسته اند عناوین و افتخارات قابل توجهی را در مسابقات مختلف کسب کنند. وی با اعتقاد به اینکه فارس قطب داوری اسکواش در سطح کشور است عنوان کرد:بیش از ۱۰ نفر از داوران فعال در سطح کشور از استان فارس هستند‌. مربیان استان نیز جزو مربیان فعال و به روز کشور محسوب می شوند.در واقع وجود بیش از ۱۳ مربی سطح یک جهان در استان فارس نشان از بالا بودن سطح مربیان استان در این رشته ورزشی دارد.

وی در ادامه افزود گسترش بیماری کووید۱۹ تمام فعالیتها را در رشته ورزشی اسکواش تحت الشعاع قرار داده است به طوری که استفاده از کورتهای اسکواش در مدت مشابه سال قبل به شدت کاهش پیدا کرده است.

دکتر میر حسینی در پایان صحبتهایشان با اشاره به اینکه اسکواش می تواند ورزش کمکی برای سایر رشته های ورزشی باشد تاکید کردند،ورشکاران سایر رشته های ورزشی می توانند از اسکواش به عنوان یک مکمل تفریحی و در عین حال تقویت کننده شاخص هایی مثل سرعت ، چابکی ، تعادل و هماهنگی که در بسیاری از رشته ها حائز اهمیت است استفاده کنند.

برچسب ها :