عزیزی‌پور: در سال ۱۴۰۳ برنامه کاری فشرده‌ای برای اسکواش داریم

رئيس فدراسیون اسکواش گفت: در ۳ ماه ابتدایی اعزام‌ها و مسابقات زیادی داریم که برنامه ما را پرفشار کرده است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون اسکواش به نقل از خبرگزاری برنا، امیر عزیزی‌پور رییس فدراسیون اسکواش در خصوص برنامه‌های فدراسیون اسکواش در سال جاری گفت: در سال ۱۴۰۳ در بخش مسابقات برنامه‌ریزی خوبی داشتیم و هم‌اکنون ۴ دوره مسابقات جونیور در پیش خواهیم داشت. اولین مورد از آن، در اواسط ماه آینده در گلستان برگزار می‌شود. در بخش بزرگسالان هم ۴ دوره مسابقات جایزه بزرگ آقایان و بانوان داریم. در حال هماهنگی با PSA هم هستیم تا ورزشکاران با حضور در این مسابقات بتوانند رنکینگ جهانی خود را بهتر کنند.

وی افزود: ۳ ماه ابتدایی سال برای ما بسیار پرفشار است. ۲ اردیبهشت به مسابقات قطر جونیور اعزام داریم. ۱۹ ورزشکار در قالب یک کاروان ۲۶ نفره به مسابقاتی که در رنکینگ تاثیر دارد اعزام می‌شوند. بحث اعزام به مسابقات بزرگسالان آسیا به شهر دالیان در چین را در خرداد داریم. اردوها هم در پیش است.

رئيس فدراسیون اسکواش تصریح کرد: نگاه ویژه‌ای هم در بخش استعدادیابی داریم که آغاز آن (استعدادیابی) در استان‌ها است. با توجه به نگاه ویژه فدراسیون به بحث رده‌های سنی و استعدادیابی، ما به دنبال این هستیم که آخر سال اعزام دیگری در رده‌های پایه داشته باشیم. از لحاظ بین‌المللی در حال امضای تفاهم‌نامه برای استفاده از ظرفیت کشورهای همجوار برای افزایش رنگینگ هستیم.

عزیزی‌پور در پایان در خصوص مشکل زمین در بسیاری از استان‌ها توضیح داد: اطلاع داریم که بسیاری از استان‌ها مشکل کورت (زمین) دارند اما بودجه‌ای نداریم و در حال مذاکره با شرکت توسعه و تجهیز هستیم. البته در اکثر مراکز استان‌ها کورت وجود دارد. به طور مثال یزد ۷۰ درصد از شهرستان‌هایش را مجهز کرده و به طور کلی در حال افزایش دامنه زیرساخت‌ها هستیم. همچنین یکی از پروژه‌های وزارت ورزش بحث آمایش سرزمین است که جلساتی در آن زمینه داشته‌ایم و امیدوارم آن هم به ما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *