هاشمی: لزوم توجه جدی تر به ورزش در توسعه اقتصادی و دیپلماسی بین المللی

هامان هاشمی مالک باشگاه فرهنگی ورزشی یس آل: لزوم توجه جدی تر به ورزش در توسعه اقتصادی و دیپلماسی بین المللی

هامان‌هاشمی مالك باشگاه فرهنگى ورزشى يس آل در گفتگو با روابط عمومی هیات اسکواش استان گلستان ، با بیان اینکه درصورت نگاه جدی و اصولى به ورزش، در اقتصاد هم ورزش تاثیرگذار خواهد بود، گفت: این صنعت ظرفیت بالایی در زمینه اشتغالزایی، جذب گردشگر و زمینه های استارت آپی دارد که اغلب نادیده گرفته می شود.

هاشمى ظهر امروز با حضور در دومين دوره مسابقات بین المللی اسكواش گرگان جونیور، اظهار کرد: سهم ورزش از تولید ناخالص ملی در کشورهای توسعه یافته به ۴ درصد می رسد، در حالی که این نسبت در ایران در حدود ۰.۲ درصد ارزیابی می شود که این به معنای نادیده گرفتن ارزش پنهان در این صنعت است.

وى ضمن یادآوری این مطلب که سلامت جسم و روان جامعه محور اصلی توسعه پایدار است، افزود: باید موضوع ورزش را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنیم چراکه بهبود سلامت و شادابی جامعه یکی از مسائلی است می‌تواند به ایران قوی کمک کند.

هاشمی در خاتمه در نشستی مشترک با نائب رييس فدراسیون اسکواش کشور بابك فقير از زحمات هیات استان و اشكان اتحادى تشكر كرد و گفت: استان گلستان از استان های پیشرو و مطرح در رشته اسکواش است، امید داریم انشاالله با همراهی مدیران و استفاده از نیروهای مستعد و پرتوان شاهد درخشش بیشتر جوانان گلستانی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *